Na łamach premierowego wydania kwartalnika ClimateNOW! ukazał się wywiad z Maciejem Mazurem, dyrektorem zarządzającym PSPA. Zachęcamy do lektury!

Przede wszystkim gratulacje. Został Pan wybrany wiceprezesem AVERE. To oczywiście ogromne wyróżnienie, ale też dodatkowe obowiązki. Jak to wpłynie na działalność PSPA w Polsce?

Dziękuję bardzo za miłe słowa. AVERE bezpośrednio oraz pośrednio – poprzez krajowe organizacje członkowskie – zrzesza ponad 1 000 podmiotów. Integrujemy firmy z całego łańcucha wartości elektromobilności. Moja aktywność w zarządzie AVERE z pewnością poprawi komunikację pomiędzy PSPA a organizacjami branżowymi z całej Europy. Mamy nadzieję, że w rezultacie kondycja polskiego rynku pojazdów elektrycznych ulegnie wzmocnieniu.

Jakie zatem zadania stawia Pan przed sobą i zespołem AVERE na najbliższe lata?

Budowa ekosystemu elektromobilności to złożony proces wymagający ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych podmiotów. Oprócz zabiegania o ustanawianie jak najlepszego prawa, wspierającego rozwój zrównoważonego transportu, zamierzamy stawiać na edukację, zarówno wśród osób prywatnych, przedsiębiorstw, jak i samorządów. Będziemy przekonywać wszystkich zainteresowanych i decydentów o zaletach elektromobilności i o tym, że inwestycje w elektryczną flotę mogą się opłacać, również pod względem ekonomicznym.

Cały wywiad możesz przeczytać w premierowym wydaniu kwartalnika ClimateNOW!